Методичні рекомендації до Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка
Методичні рекомендації до Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка

Поділитися новиною:

Методичні рекомендації до Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка

Організація та проведення

Надані методичні рекомендації щодо організації та проведення ІІ (у територіальних громадах, районах міста Харкова та на рівні закладів загальної середньої освіти обласного та державного підпорядкування) етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який проходитиме у 2021/2022 навчальному році в дистанційному форматі.

 

Комунальний вищий навчальний заклад

«Харківська академія неперервної освіти»

 

Методичні рекомендації до організації та проведення ІІ (у територіальних громадах, районах міста Харкова та на рівні  закладів загальної середньої освіти обласного та державного підпорядкування) етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка, який проходитиме в дистанційному форматі

 

Клімова С.В., методист Центру методичної та аналітичної роботи

 

Згідно з листом Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації від 21.10.21 № 01-33/5057 «Про проведення ІІ етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка в закладах загальної середньої освіти Харківської області у 2021/2022 навчальному році» 17 листопада 2021 року відбудеться ІІ (у територіальних громадах, районах м. Харкова і на рівні закладів загальної середньої освіти обласного та державного підпорядкування) етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (далі – конкурс).

Відповідно до чинних нормативно-правових актів і рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України та Головного санітарного лікаря України з питань протидії пандемії коронавірусу цей етап проводитиметься дистанційно.

 

 1. Організація робочого місця учасника/учасниці
  1. Відповідальність за організацію робочого місця учасників/учасниць покладається на керівників місцевих органів управління у сфері освіти і закладів загальної середньої освіти обласного та державного підпорядкування.
  2. В аудиторії, де буде організоване робоче місце учасника/учасниці, має бути комп’ютер із веб-камерою та підключенням до мережі Інтернет; принтер для роздрукування завдань. По можливості – забезпечити аудиторію сканером, за допомогою якого відсканується виконана робота. У разі відсутності цього пристрою роботу для відправки на перевірку можна буде сфотографувати.
  3. У цій аудиторії разом з учасником/учасницею може знаходитися вчитель-помічник, який за фахом не є філологом (краще, якщо це буде вчитель інформатики або інший спеціаліст з ІКТ, який надасть технічну допомогу учневі/учениці щодо участі в конкурсі в дистанційному режимі).
  4. Веб-камера повинна бути встановлена збоку від учня, так, щоб повністю було видно учня/ученицю та стіл, на якому, окрім зошита, ручки та роздрукованих завдань, нічого  не повинно знаходитися.
  5. Обов’язково протягом виконання роботи має бути ввімкнений мікрофон.
  6.  Відеоспостереження розпочати о 9.50 з демонстрації приміщення та фіксації факту знаходження в ньому лише учасника/учасниці і його/її помічника, який знаходиться на відстані не менше ніж 1,5 метра від робочого місця учня/учениці.
  7.  Відеоспостереження за ходом виконання завдань ІІ етапу конкурсу учасниками/учасницями ведуть уповноважені члени оргкомітету.
  8. Не допускається частковий чи повний вихід із поля обзору веб-камери та вимкнення мікрофону.
  9. Помічник надає учаснику/учасниці лише технічну допомогу під час роздрукування завдань, сканування чи фотографування та відправлення завершеної роботи або в разі виникнення непередбачених обставин. При цьому відеозйомка та аудіосупровід не повинні перериватися.
  10. Під час виконання завдань забороняється покидати робоче місце. Учасник/учасниця може вийти з кімнати до закінчення відведеного часу тільки за умови закінчення роботи над завданнями.
  11. На фоні не повинно бути голосів чи шуму тощо; має бути забезпечена повна тиша.
  12.  В аудиторії не повинно бути настінних малюнків, плакатів, таблиць, які можуть використовуватися як підказки. Заборонено користуватися звуковими, візуальними чи будь-якими іншими допоміжними матеріалами.
  13. У разі виявлення факту порушення академічної доброчесності (спроби скористатися підказками тощо) або вимкнення веб-камери чи мікрофону учасник/учасниця дискваліфікується, про що одразу йому/їй повідомляє член оргкомітету ІІ етапу, який спостерігає за ходом виконання завдань.

 

 1. Процедура організації та проведення конкурсу
  1. Відповідно до Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (далі – Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 571, у конкурсі беруть участь учні 5 – 11 класів.
  2.  Із метою одержання завдань для учасників/учасниць ІІ етапу конкурсу до 12 листопада 2021 року на електронну адресу virsavia7@ukr.net необхідно надіслати електронну пошту оргкомітету ІІ етапу конкурсу, на яку в переддень конкурсу буде направлено пароль для відкриття завдань, розміщених на сайті КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» (у темі листа зазначити «Конкурс ім. Т. Шевченка» та вказати територіальну громаду).
  3. Конкурсні завдання будуть доступні для скачування на сайті КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» з 9.00 у день проведення конкурсу. О 9.55 ці завдання необхідно надіслати учасникам/учасницям змагання.
  4.  О 9.50 відбувається підключення, усі учасники/учасниці вже знаходяться на своїх робочих місцях.
  5. Отримавши від учителя-помічника роздруковані завдання, учні/учениці о 10.00 розпочинають їх виконання:
 • 5 – 7 класи завершують о 12.00;
 • 8 – 9 класи – о 13.00;
 • 10 – 11 класи – о 14.00.
  1.  У завданнях буде надано зразок підпису роботи та короткий інструктаж до виконання. Титульна сторінка підписується окремо, виконання роботи відбувається на інших аркушах.
  2.  Завдання складатимуться з 1-ї творчої роботи (твору на запропоновану тему) та граматичного завдання. Творча робота може передбачати тему, пов’язану з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах великий Кобзар.
  3.  Після завершення виконання завдань учасник/учасниця сканує або фотографує (з допомогою вчителя-помічника) обкладинку з підписом роботи, усі сторінки роботи та відправляє (обов’язково одним архівом, щоб не було сплутування з роботами інших учасників/учасниць) на електронну адресу оргкомітету, яка завчасно повідомляється учневі/учениці;
  4.  Відправлення виконаної роботи треба здійснити не пізніше ніж за 15 хвилин після її завершення. Роботи, направлені пізніше, не прийматимуться.
  5. Подані роботи оцінюються членами журі, оформлюються протоколами. По кожній паралелі класів визначаються переможці відповідно до Положення конкурсу.
  6. Роботи переможців (1 місце) по кожній паралелі класів та витяги з протоколів направляються на розгляд журі ІІІ (обласного) етапу конкурсу на адресу: virsavia7@ukr.net до 23 листопада 2021 року.
  7. Із поданих на розгляд журі ІІІ (обласного) етапу робіт переможців
   ІІ  етапу конкурсу будуть вибрані найкращі 100 робіт. І саме їхні автори будуть запрошені для участі в ІІІ (обласному) етапі конкурсу.

 

Аліна Большукіна

Ірина Кротова, 731-27-01

Web-адреса: pech-vo.gov.ua/news/id/175 | Переглядів: 538Дата публікації: 08:38 01.11.2021
Начальник

Кизим Ольга Вікторівна

Вітаємо Вас на офіційному сайті відділу освіти, молоді та спорту Печенізької селищної ради!

Маємо надію, що інформація, розміщена на нашому веб-сайті, надасть можливість ознайомитись із роботою нашого відділу та закладів освіти громади, а також із творчими здобутками та передовим досвідом педагогів. Ми відкриті для цікавих пропозицій, генерації нових ідей, обміну думками, співпраці.

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук